Logopedyczne ciekawostki dla rodziców.

Istotnym elementem profilaktyki wspomagania rozwoju mowy dziecka jest świadomość Rodziców i jego najbliższego otoczenia. Zachęcam Państwa do przeglądania zamieszczonych informacji, które będą dotyczyły głównie wczesnego wspomagania rozwoju mowy dzieci, ewentualnych źródeł i przyczyn, które mogą powodować regres mowy lub sprawić, że będzie się ona rozwija w sposób nieprawidłowy - względem normy rozwojowej.

Ponieważ w tym trudnym dla Nas czasie odosobnienia, nie mam możliwości osobiście wspierać moich wspaniałych Przedszkolaków w trudach przezwyciężania poprawnej wymowy kolejnnych głosek, sylab, słów i zdań. Dlatego bardzo liczę na Państwa wsparcie i determinację, która pozwoli dzieciom bezstresowo kontynuować tę niełatwą logopedyczną wędrówkę.

Dostępne są ćw. oddechowe/fonacyjne, ćw. słuchowe, ćw. narządów mowy oraz artykulacyjne poszczególnych szeregów, z którymi dzieci mają największe trudności.

Zapraszam do lektury również, rodziców dzieci, które z różnych powodów nie zakwalifikowały się na terapię logopedyczną w przedszkolu.

Jeżeli mają Państwo pytania proszę pisać na adres e-mail: wieczorekanna1984@gmail.com

Serdzecznie pozdrawiam.